Oryantiring Şampiyonası
Hacettepe Üniversitesi Öğrencimiz Kadın Takımları Sıralamasında Türkiye 2.si Olmuştur.
TEKNOFEST Birincisi Hacettepe İnsansız Hava Araçları Topluluğu
Türksat Model Uydu Yarışması Birincisi Hacettepe İnsansız Hava Araçları Topluluğumuz
2023 Türkiye Üniversite Sporları
Taekwondo Şampiyonasında Hacettepe Üniversitesi Öğrencimiz Bronz Madalya Kazanmıştır.
2023 ÜNİLİG Wushu Türkiye Şampiyonası Altın Madalya
Hacettepe Üniversitesi WUSHU Kadın Takımı 1 Altın, 1 Gümüş, 1 Bronz Madalya Kazanmıştır.
Geleneksel 17. Ayva Basketbol kupası Hacettepe'nin
Erkek Basketbol takımımız Ankara 2.si, Kadın Basketbol takımımız Ankara Şampiyonu
Geleneksel 17. Ayva Basketbol kupası Hacettepe'nin
Erkek Basketbol takımımız Ankara 2.si, Kadın Basketbol takımımız Ankara Şampiyonu
Üniversitemiz Sporcularından Ünilig Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda Büyük Başarı
1 ALTIN - 1 GÜMÜŞ MADALYA KAZANMIŞTIR.
Üniversitemiz Sporcularından Ünilig KICK BOKS Türkiye Şampiyonası’nda Büyük Başarı
ÖĞRENCİLERİMİZ 1 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 1 BRONZ MADALYA KAZANMIŞTIR
Üniversitemiz Sporcularından Ünilig ATLETİZM Türkiye Şampiyonası’nda Büyük Başarı
ÖĞRENCİLERİMİZ 2 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 2 BRONZ MADALYA KAZANMIŞTIR.
Spor Salonları

Sıhhiye Spor Salonu

Üniversitemiz Sıhhiye yerleşkesinde, basketbol ve voleybol oynamaya elverişli, 500 kişilik tribün kapasitesine sahip bir salon mevcut olup, kondisyon salonu, aerobik salonu, mücadele salonu ve masa tenisi odası bulunmaktadır. Spor salonumuzda aynı zamanda Spor Bilimleri Fakültesi'nin Sıhhiye yerleşkesindeki fakülte ve yüksekokullara verdiği seçmeli dersler de yürütülmektedir. Spor salonunda bulunan tesisler, topluluk faaliyetleri ve ders dışı saatlerde  kullanılabilmektedir.

Danışma görevlisine öğrenci/personel kimliğinizi teslim ederek basketbol, voleybol topu ya da masa tenisi raketi almak mümkündür. Sıhhiye spor salonu, 15 Eylül - 1 Temmuz arası (güz ve bahar dönemi) hafta içi 09.30-21.00, cumartesi günü 10.30-17.30 saatleri arası serbest kullanıma açık olup, pazar günü ise kapalıdır. 1 Temmuz – 15 Eylül arası yaz döneminde hafta içi 09.30-19.00 saatleri arası serbest kullanıma açık, hafta sonları kapalıdır.

 

Beytepe Spor Salonu

Üniversitemiz Beytepe yerleşkesinde, basketbol, voleybol, hentbol ve badminton oynamaya elverişli çok amaçlı spor salonu, kondisyon salonu, masa tenisi odası, açık spor alanlarında 2 adet tenis kortu, çadır salon (tenis-basketbol), 2 halı saha ve stadyum (sentetik saha ve atletizm pistli) bulunmaktadır. Spor salonumuzda Spor Bilimleri Fakültesi'nin Beytepe yerleşkesinde bulunan fakülte ve yüksekokullara verdiği seçmeli dersler yürütülmektedir. Spor salonunda bulunan tesisler, topluluk faaliyetleri ve ders saatleri dışında kullanılabilmektedir.

Büyük halı saha, küçük halı saha ve çadır salon içerisinde bulunan tenis kortuna rezervasyon yapmak isteyenler; Beytepe Kampüsünde bulunan Spor Bilimleri Fakültesi A Blok Büroya hafta içi 09.00-17.00 saatleri arası kredi kartı ile ödeme sonrası rezervasyon yaptırmaları mümkündür.

Danışma görevlisine öğrenci/personel kimliğinizi teslim ederek basketbol, voleybol, hentbol topu, badminton ya da masa tenisi raketi almak mümkündür. 15 Eylül - 1 Temmuz arası (güz ve bahar dönemi) hafta içi 09.30-20.30, cumartesi günü 10.30-17.30 saatleri arası serbest kullanıma açık olup, pazar günü ise kapalıdır. 1 Temmuz – 15 Eylül arası yaz döneminde hafta içi 09.30-18.30 saatleri arası serbest kullanıma açık, hafta sonları kapalıdır.