University World Cup Combat Sports Bronz Madalya Hacettepe'nin
2022 FISU Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası
Türkiye Birincisi Hacettepe
2022 Üniversitelerarası Bilardo Ünilig Türkiye Birincisi Hacettepe
Türkiye Birincisi Hacettepe
2022 Üniversitelerarası Bilardo Ünilig Türkiye Birincisi Hacettepe
Türkiye Şampiyonası
2022 Üniversitelerarası Okçuluk Salon Türkiye Şampiyonası
Bilek Güreşi
Üniversiteler Arası Türkiye Bilek Güreşi
Kick boks Şampiyonası
Türkiye Üniversiteler Arası Kick boks Şampiyonası
Ankara 1.si
Geleneksel Ayva Kupası' Ankara 1.si Üniversitemizin Basketbol Kadın Takımı
1. Lig Şampiyonu
Türkiye Üniversite Sporları Futbol Erkekler 1. Lig Şampiyonu Hacettepe
Üniversite Sporları Wushu Şampiyonası
Türkiye Üniversite Sporları Wushu Şampiyonasında Talha Demir Türkiye Şampiyonu
Modern Pentatlon
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Modern Pentatlon ( Laser- Run) Şampiyonumuz
Spor Salonları

Sıhhiye Spor Salonu

Üniversitemiz Sıhhiye yerleşkesinde, basketbol ve voleybol oynamaya elverişli, 500 kişilik tribün kapasitesine sahip bir salon mevcut olup, kondisyon salonu, aerobik salonu, mücadele salonu ve masa tenisi odası bulunmaktadır. Spor salonumuzda aynı zamanda Spor Bilimleri Fakültesi'nin Sıhhiye yerleşkesindeki fakülte ve yüksekokullara verdiği seçmeli dersler de yürütülmektedir. Spor salonunda bulunan tesisler, topluluk faaliyetleri ve ders dışı saatlerde kullanılabilmektedir.

Danışma görevlisine öğrenci/personel kimliğinizi teslim ederek basketbol, voleybol topu ya da masa tenisi raketi almak mümkündür. Sıhhiye spor salonu, hafta içi 09.30-20.30, cumartesi günü 10.30-17.30 saatleri arası serbest kullanıma açık olup, pazar günü ise kapalıdır.

 

Beytepe Spor Salonu

Üniversitemiz Beytepe yerleşkesinde, basketbol, voleybol, hentbol ve badminton oynamaya elverişli çok amaçlı spor salonu, kondisyon salonu, masa tenisi odası, açık spor alanlarında 2 tenis kortu, çadır salon (tenis-basketbol), 2 halı saha ve stadyum (sentetik saha ve atletizm pistli) bulunmaktadır. Spor salonumuzda Spor Bilimleri Fakültesi'nin Beytepe yerleşkesinde bulunan fakülte ve yüksekokullara verdiği seçmeli dersler yürütülmektedir. Spor salonunda bulunan tesisler, topluluk faaliyetleri ve ders saatleri dışında kullanılabilmektedir.

Büyük halı saha, küçük halı saha ve çadır salon içerisinde bulunan tenis kortuna rezervasyon yapmak için; Beytepe Kampüsünde bulunan Spor Bilimleri Fakültesi A Blok Büroda hafta içi 09.00-17.00 saatleri arası kredi kartı ile ödeme sonrası rezervasyon yaptırmak mümkündür.

Danışma görevlisine öğrenci/personel kimliğinizi teslim ederek basketbol, voleybol, hentbol topu, ya da masa tenisi raketi almak mümkündür. Beytepe spor salonu hafta içi 09.30-20.30, cumartesi günü 10.30-17.30 saatleri arası serbest kullanıma açık olup, pazar günü ise kapalıdır.